Styrax černý 20g

Vykuřování styraxu vás přivede do láskyplné a romantické nálady. Styraxová pryskyřice vydáva sladce vanilkovou vůni s výraznými uklidňujícími a harmonizačními účinky. Vůně je lehce euforická a afrodiziakální. Stimuluje dobrou náladu, pocity štěstí, radosti a harmonie. Styraxem vykuřujte vždy, když se potřebujete uklidnit, zbavit nervozity, strachů a úzkostí. Rychle vás uvede do pohody a celkové rovnováhy.
Váha
20 g
Vhodné pro
lásku, uvolnění, uklidnění, rovnováhu, erotiku
Vykuřování
uhlík, kadidelnice, el. kadidelnice, pícka, aromalampa
Vůně
příjemná, sladce balzamická, exotická, květinová, vanilková
Země původu
Honduras
dostupnostskladem
Cena s DPH 139 Kč
Cena bez DPH 115 Kč

Latinský název: Styrax officinalis

Černá styraxová pryskyřice se extrahuje z kůry několika druhů stromů rodu Styrax, rostoucích divoce v Hondurasu, Guatemale, Salvádoru a Mexiku. Původními obyvateli byl styrax hojně používán a vykuřován při slavnostních příležitostech. Jeho sladce balzamická vůně uklidňovala mysl kněžích i lidu před zahájením hromadných modliteb. V 16. století vedl markýz Hernando Cortés vojenskou výpravu do Hondurasu a dovezl odtud styraxovou pryskyřici do Španělska, kde se rychle stala oblíbenou substancí pro výrobu luxusních parfémů.

Černý styrax se vyrábí vařením styraxové kůry, následně se odstraní lisováním přebytečná voda a extrahuje se v alkoholu, dokud se nezíská čistá pryskyřice. Ta je poté namočena zpět do uhlí.

Při vykuřování vydává styrax příjemnou a balazmickou energii, která zahřívá duši, zklidňuje mysl, zahání negativní myšlenky a energie. Přivede vás do láskyplné a romantické nálady, plné harmonie. Zkuste si zapálit Styrax před romantickou schůzkou - jeho vůně může učinit skutečné zázraky.

Vykuřování Styraxu: 

 • pro hlubokou relaxaci, uvolnění a rovnováhu
 • výrazně uklidňuje a harmonizuje
 • čistí a ochraňuje před negativními energiemi
 • zmírňuje deprese, má sedativní povahu a napomáhá při zvládání smutku
 • při vykuřování uvolňuje teplou, sladce balzamickou vůni, s příjemnými květinovými, exotickými a vanilkovými tóny
 • přináší povznášející pocity hlubokého uvolnění, klidu, míru a posvátnosti ·       
 • povzbuzuje a stimuluje mysl i ducha ukotvuje energie prosperity, hojnosti a úspěchu
 • podporuje velkorysost, zlepšuje koncentraci a intuici
 • lehce afrodiziakální - přitahuje lásku a prohlubuje smyslnost
 • pro rituální vykuřování - jako ochranné kadidlo před zlými duchy
 • eho výrazně teplá, ženská a květinová vůně napomáhá ženám lépe zvládat premenstruační syndrom

Styrax se pojí se znamením zvěrokruhu Ryby, Lev, Vodnář, elementem Vody, Sluncem i Měsícem, s plenatami Mars a Neptun a bohyněmi lásky - Venuší, Afroditou, i egyptskou Mut. 

Náš tip: Styrax se dobře kombinuje ve směsích s dřevitými a balzamickými vůněmi: s Palo Santo, benzoe, labdanem, galbanem, vanilkou, skořicí a růží.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Vykuřovací pícka FLAME keramika
557 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Styrax kůra 20g
116 Kč
Přírodní pryskyřičné vonné tyčinky STYRAX extra dlouhé
320 Kč
Přírodní pryskyřičné vonné tyčinky NEBESKÝ STROM extra dlouhé
265 Kč
Makové květy červené sušené
119 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru