Kafr přírodní krystaly vykuřovadlo 20 g

Bílé krystaly kafru vydávají při vykuřování intenzivní mátově svěží vůni, která je velmi silná a dokáže vytlačit všechny negativní energie, včetně těch nejtěžších. Používá se k čištění a dezinfekci místností, osob a venkovních prostor. Kafr je velmi účinný proti všem démonickým energiím a poskytuje proti nim účinnou ochranu. Je vynikajícím pomocníkem při chřipkách a nachlazení. Uvolňuje a čistí dýchací cesty i vaší mysl.
Váha
20 g
Barva
bílé krystaly
Vhodné pro
očistu, dezinfekci, uvolnění dýchacích cest, léčení, posílení
Vykuřování
uhlík, kadidelnice, el. kadidelnice, pícka, aromalampa
Vůně
silná svěží, typicky kafrová, jemně mátová
Země původu
Himaláje
Latinský název
Cinnamomum camphora
dostupnostskladem
Cena s DPH 119 Kč
Cena bez DPH 98 Kč

Latinský název: Cinnamomum camphora

Jemné a lehce průsvitné krystalky kafru se získávají destilací ze stromů skořicovníku kafrovitého a jejich vykuřování slouží k čištění i dezinfekci místností, venkovních prostor, osob a automobilů. Kafr symbolizuje boha Šivu a jeho vůně při vykuřování napomáhá oproštění se od našeho ega a nalezení spojení s Bohem. Svěží a velmi silná, mátě podobná vůně důkladně vyčistí všechny prostory i mysl od negativních energií a škodlivých emocí. Dokáže vytlačit i ty nejtěžší energie. Kafr je velmi účinné vykuřovadlo proti všem nežádoucím duchům, démonům a negativním bytostem, pro které činí váš prostor nadále neobyvatelným. Pročišťuje a uvolňuje dýchací cesty.

Námi nabízený kafr je prvotřídní kvality, protože pochází výhradně z kvalitních stromů rostoucích pouze v pohoří Himalájí.

Vykuřování kafru:

 • silné očistné a dezinfekční účinky
 • důkladně čistí všechny prostory od všech negativních a těžkých energií
 • vyhání zlé duchy, démony a bytosti
 • poskytuje proti nim účinnou ochranu
 • čistí, osvěžuje a projasňuje mysl, kterou zbavuje negativních myšlenek
 • napomáhá koncentraci a zvyšuje soustředění
 • podporuje duševní jas, osvobozuje, projasňuje sny
 • posiluje životní energii čchi, aktivuje, stimuluje pohyb prány
 • uvolňuje ucpaný nos a dýchací cesty při nachlazení a rozpouští hlen
 • přispívá k relaxaci svalů, uvolňuje svalové napětí a zklidňuje nervový systém
 • antimikrobiální repelentní účinek - odpuzuje hmyz, hady a plazy

Kafr je spoje s planetou Měsíc a Merkur, elementem Vody a znamením zvěrokruhu: Ryby, Rak, Štíř

Náš tip: Kafr lze spalovat v malém množství samostatně na uhlíku, nebo ve vykuřovací lampičce. Kafr je ideální pro přípravu vlastních směsí. Dobře se kombinuje s myrhou  - na podporu klidného spánku, s kadidlem, benzoe, levandulí,mátou, styraxem, jantarem, jalovcem, rozmarýnem a kopálem.

Důležité upozornění:  Používejte kafr pouze v malém množství a výhradně za účelem vykuřován! Kafr je velmi hořlavý, proto při jeho vykuřování buďte velmi obezřetní a mističku či kadidelnici se zapáleným kafrem nenechávejte nikdy bez dozoru. V žádném případě neužívejte vnitřně a držte mimo dosah dětí. Nevykuřujte kafr v těhotenství. Skladujte dobře zabalený, v chladu a temnu.  

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Plátek MICA přírodní slída 2 ks, 6,5x6cm
93 Kč
Malá měděná lžíce 13cm
94 Kč
Měděné kleště s gravírováním
228 Kč
Měděné kleště na uhlíky
199 Kč
Velká měděná lžíce 17,5cm
131 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Kadidelnice MARAKÉŠ s rukojetí zlatá mosaz
645 Kč
Kadidelnice BLACKHALL s rukojetí
380 Kč
Kadidelnice BLACKHALL s rukojetí VELKÁ
489 Kč
YERBA SANTA - SVATÁ TRÁVA vykuřovadlo
106 Kč
Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru