Čištění drahých kamenů 20g

Vynikající vykuřovací směs pro čištění drahých kamenů a šperků od všech ulpělých nežádoucích a negativních energií. Navrací kamenům jejich přirozeně čistou a pozitivní energii, nabíjí je a harmonizuje. Udržujte své šperky a kameny stále krásné a plné léčivé síly.
Váha
20 g
dostupnostskladem
Cena s DPH 182 Kč
Cena bez DPH 150 Kč

Tato excelentní směs vybraných kadidel, mořské soli a bylinek je speciálně namíchána pro očistu a údržbu vašich drahých kamenů, minerálů a šperků.

Aby vám vaše kamínky a šperky stále krásně zářily, přinášely vám radost, poskytovali vám léčebnou sílu a pozitivní energii, tak je třeba o ně pravidelně pečovat a čistit je od ulpělých negativních energií. Vzhledem k tomu, že mnoho druhů kamenů nesnese očistu vodou a jiným zase neprospívá slunce, je čištění kouřem s očistnými bylinkami nejideálnější a nejbezpečnější metodou péče o ně.

Vykuřování směsi Čištění drahých kamenů:

  • důkladně očistí vaše šperky a kamínky od všech starých, ulpělých a nežádoucích negativních energií
  • navrací a oživuje jejich původní barvu, zvyšuje zářivost a jas
  • nabíjí je novou, pozitivní energií
  • obnovuje a harmonizuje jejich přirozenou krásu, energetickou i léčivou sílu

Náš tip: drahé kameny a šperky doporučujeme vykuřováním očišťovat pravidelně 1x za měsic. V případě vážných nemocí či hlubších psychyckých problémů minimálně jednou týdně, raději i častěji. Jakmile si zakoupíte nový kámen nebo šperk, také ho ihned doma před prvním použitím očistěte.

Návod k vykuřování: vykuřovací směs nasypejte v přiměřeném množství na sítko vykuřovací lampičky nebo na vykuřovací misku na uhlík, kameny a šperky položte do jejich těsné blízkosti a v duchu si představujte, jak všechny nežádoucí ulpělé energie z vašich kamenů s kouřem odchází a kameny jsou opět krásně čisté a zářivé. Pokud vykuřujete na lampičce, nechejte kameny položeny u misky po celou dobu hoření čajové svíčky. Při vykuřování na uhlíku přisypávejte směs v malém množství do té doby, dokud je uhlík žhavý.

Složení: kadidlo, myrha, kopál, mořská sůl, verbena, tužebník a jiné bylinky..

Alternativní zbožízobraz vše

Miska k vykuřování se zlatými ornamenty Ø 9,5cm
525 Kč
Rychlozápalné uhlíky Holandsko 3cm box (10rolí,100ks)
499 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru