Tulsi Bazalka posvátná, jemně mletá AA kvalita, 20g

Bazalka posvátná, v hindštině nazývaná Tulsi a Tulasi, je doslova královnou mezi ájurvédskými léčivými bylinami. Její příznivé účinky jsou prověřeny tisíciletími. Je to nejposvátnější bylina ze všech bylin, nalezených v Indii a nesmí chybět v žádné indické domácnosti. Při vykuřování vydává Tulsi výrazně zemitou vůni, s příjemně citrusovými podtóny, která léčí tělo, mysl i ducha.
dostupnostskladem
Cena s DPH 86 Kč
Cena bez DPH 75 Kč

Bazalka posvátná, v hindštině nazývaná Tulsi nebo Tulasi, je doslova královnou mezi ájurvédskými léčivými bylinami. Její příznivé účinky jsou prověřeny tisíciletími. Je to nejposvátnější bylina ze všech bylin, nalezených v Indii a nesmí chybět v žádné indické domácnosti. Při vykuřování vydává Tulsi výrazně zemitou vůni, s příjemně citrusovými a lehce dřevitými podtóny, která blahodárně působí na léčení a uzdravení těla, mysli i ducha. Je považována za tzv. "elixír života".

Tulsi - bazalka posvátná je středně vysoká, aromatická, vytrvalá bylina se zelenými lístky, pocházející z oblasti přední Indie, Nepálu a Himalájí, kde se pěstuje pro náboženské a medicínské účely. Hinduisté považují Tulsi za posvátnou a zasvěcenou k uctívání jejich nejvyššího boha, který stvořil svět - Višnuovi. Pravidelně jí vysazují v okolí chrámů, svatyň a svých příbytků pro zajištění ochrany a přízně bohů.

Naše jemně mletá bazalka posvátná pochází přímo ze svahů Himalájí, je čistě organického původu a v prvotřídní, nejvyšší ájurvédské kvalitě.

Latinský název: Ocimum sanctum, v angličtině Holy Basil

Země původu: Himaláje - Nepál

Vykuřování Tulsi - bazalky posvátné:

  • bazalka posvátná se při vykuřování vyznačuje příjemně intenzivní a zemitou vůní, s výraznými citrusovými a teplými, skořicově hřebíčkovými podtóny, s lehkým dřevitým závěrem
  • má celkově prohřívající a blahodárně léčivé účinky na celý organismus - léčí, uzdravuje, posiluje a harmonizuje fyzické tělo, vaší mysl i ducha
    je elixírem života, všelékem, který se v Ájurvédě používá k léčbě všech nervových nemocí, proti stresu, depresi a duševní nepohodě, všem druhům respiračních onemocnění, horečkám, kašli, trávicím potížím, otokům, revmatismu, posílení krve, bolestem hlavy, působí výrazně protizánětlivě, pomáhá při stavech vyčerpání, přetížení a vyhoření
  • zlepšuje spánek, posiluje celkovou imunitu a obranyschopnost vašeho organismu, zvyšuje vitalitu a působí i jako účinná prevence proti celé řadě různých zdravotních obtíží
  • symbolizuje lásku v její nejčistější podobě
  • posiluje víru, jsoucnost, jasnost a auru, navozuje spojení mezi hmotným a duchovním světem
  • odstraňuje všechny temné energie a vede tak k hlubokému vnitřnímu míru, podporuje celkovou pohodu, dodává novou životní sílu
  • je oblíbenou a hojně vykuřovanou bylinou při cvičení jógy a pro meditační účely - nejenže celkově zlepšuje váš psychický stav, ale napomáhá také hlubokému uvědomění, vaší schopnosti pracovat sám se sebou a podporuje život v přítomném okamžiku
  • kouř z bazalky posvátné poskytuje silnou ochranu vám i vašim příbytkům proti působení všech zlých a negativních sil


Náš tip: Tulsi můžete vykuřovat kdykoliv se cítíte oslabení, unavení, vyčerpaní, nemocní, v případě potřeby se uklidnit a celkově uvolnit.Vykuřování bazalky posvátné na noc vám zajistí klidný, hluboký a harmonický spánek. Můžete jí v podstatě přidávat a kombinovat do všech vašich vykuřovacích směsí.

Upozornění: Jako většina bylinek, má i bazalka posvátná léčivé vlastnosti. Na našem e-shopu nabízíme Tulsi pouze za účelem vykuřování! Pokud, by jste Tulsi chtěli použít i jinak, je to na vaši vlastní zodpovědnost. Bližší informace o léčivých vlastnostech bazalky posvátné najdete v herbářích na internetu.

Příslušenství k dokoupení

Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Přírodní bylinné uhlíky 6ks
76 Kč
Přírodní rychlozápalné uhlíky ze Styraxu box (5rolí,30ks)
486 Kč
Mořský písek k vykuřování 200g
39 Kč
Kadidelnice MISKA k vykuřování mosaz zlatá
349 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru