Skořice & Pomeranč BIO esenciální olej 10ml

>
Skořice a pomeranč BIO 100 % přírodní éterický olej nejvyšší kvality. Tato dokonale vyvážená vonná kompozice má dvě přísady - skořici a pomeranč. Olej s příjemně teplou, jemně citrusovou a sladce kořeněnou vůní se skvěle hodí pro relaxaci a harmonizaci zejména v chladnějším zimním období a pro navození svláteční atmosféry v období Vánoc.
Váha
10 ml
dostupnostskladem
Cena s DPH 182 Kč
Cena bez DPH 150 Kč

Cinnamomum verum a Citrus sinensis

 • 100 % přírodní BIO esenciální olej nejvyšší kvality
 • bez umělých a syntetických přísad a konzervantů
 • Způsob kultivace: kontrolované ekologické zemědělství
 • Země původu: skořice - Madagaskar, pomeranč - Itálie
 • Způsob zpracování: destilace listů skořice a lisování pomerančových slupek za studena
 • Vůně: teplá, sladká, slunečná, příjemně kořeněná, ovocně citrusová, prohřívající, projasňující

Tato dokonale vyvážená vonná kompozice se skládá ze dvou přísad - 100% BIO éterických olejů čistě přírodní skořice a červeného pomeranče. Spolu tak tvoří harmonickou kombinaci s příjemně teplou a exoticky sladkou vůní, která je ideálně vhodná pro použití v chladnějších dnech podzimu a zimy. Navozuje přátelskou a uklidňující, prohřívající a sváteční atmosféru. Skvěle se hodí v čase adventu a vánočních svátků. Vaše domovy provoní a prosvětlí tou pravou vánoční vůní. Dodává dobrou náladu, povzbuzuje, harmonizuje a navozuje pocity dokonalého štěstí a domácí pohody.

 • Éterický olej ze skořice, pocházející z Madagaskaru, se vyznačuje mimořádně bohatou a intenzivní vůní. Oproti skořici cejlonské, se vyznačuje vyšší kvalitou a více citrusovou vůní. Proto se skvěle hodí do naší originální vonné kombinace se sladkým červeným pomerančem. Obě vůně se vzájemně dobře prolínají a doplňují. Skořice prohřívá naše těla, duši i mysl. Tiší a zklidňuje rozbouřené emoce a navozuje příjemně euforické pocity klidu, míru a spokojenosti. Posiluje naše tvůrčí schopnosti a posiluje intuici. Přináší pocity bezpečí, povzbuzuje smysly a podněcuje chuť k jídlu. Tradičně se používá jako koření při vaření, které povzbuzuje činnost našeho metabolizmu. Skořice stimuluje a zahřívá srdce, mysl a přispívá k harmonickému prokrvení těla. Je antiseptická a skvěle se hodí k vykuřování prostor od všech bakterií, choroboplodných zárodků a ulpělých negativních energií.
 • Hlavním přínosem éterického oleje z červeného pomeranče je jeho výrazný terapeutický vliv na nervovou soustavu. Sladká a teplá vůně uklidňuje, projasňuje, navozuje pocity štěstí a radosti, hojně používaný a bezpečný pro zklidnění malých dětí, na jejichž psychiku má doslova blahodárný vliv. Antidepresivní - uvolňuje stres, napětí, strachy, obavy, úzkosti a pochybnosti. Posiluje nervy a imunitní systém, rozveseluje, napomáhá odpočinku a dobrému spánku. Používá se při nemocech z nachlazení, žaludečních nevolnostech, zácpě a dráždivém tračníku, prokrvuje a tonizuje pokožku. Osvěžuje a čistí vzduch v místnosti. Detoxikuje organismus.
 • Použití: aromaterapie, aromalampa, vonné difuzéry, aroma náhrdelník, vykuřování, sauna, inhalace, lze přidávat do koupelí, masážních olejů, na výrobu vlastních parfémů, kosmetických přípravků, osvěžovačů vzduchu apod.
 • Tón: vrchní - srdce
 • Zkuste vlastní vonnou kompozici: smrk (základ) + levandule (srdce) + eukalyptus (hlava)

Upozornění a kontraindikace: nepoužívejte neředěný přímo na pokožku, nedoporučujeme užívat v těhotenství a pro děti do 3 let. Vzhledem k vysokému obsahu skořice doporučejeme nejprve udělat kožní test snášenlivosti nanesením 1 kapky do podpažní jamky. Bez předchozí porady s vaším ošetřujícím lékařem neužívejte vnitřně, může ovlivnit účinek léků na srážení krve.

Náš tip

K dokonalému provonění a navození slavnostní atmosféry nakapejte pár kapek oleje do vaší aromalampy, difuzoru či jiného osvěžovače vzduchu.

Alternativní zbožízobraz vše

Citron BIO esenciální olej 10ml
223 Kč
Máta peprná BIO esenciální olej 5ml
161 Kč
Aromalampa Květ života černá
410 Kč
nahoru