SMRK pryskyřice Vykuřovadla.cz

Sytě žlutá smrková pryskyřice vydává při vykuřování intenzivní očistný kouř s výrazným pryskyřičným aroma. Smrková pryskyřice voní silněji než jedlová a vyznačuje se svěžími lesními, zelenými a dřevitými tóny. Skvěle se hodí pro vykuřování a očistu místností od negativních energií, pro ochranu před rušivými vlivy a pro nalezení vnitřního klidu.
Váha
20 g
Vykuřování
na pícce i na uhlíku
Vůně
sytá, intenzivní, pryskyřičná, lesní, zelená, dřevitá
Latinský název
Picea abies
dostupnostskladem
Cena s DPH 139 Kč
Cena bez DPH 115 Kč

Smrk ztepilý je u nás hojně rozšířený a rychle rostoucí stálezený jehličnatý strom s rovným kmenem a krátkými jehličkami. Dobře snáší chlad, celkem i sucho a dokáže přežít i v mělčím podrostu. Díky jeho houževnatosti a vytrvalosti je od nepaměti považován za strom ochranný. Vysazoval se v blízkosti domů, aby chránil rodinu i dům před veškerým zlem, nemocemi a nepřízní osudu. Ztělesňuje ženský princip - znovuzrození, život a mateřství.

V antickém Řecku mívali ve smrkových hájích svá obydlí bohové, jinde zase věří, že v korunách smrků sídlí dobří lesní skřítkové a duchové. Ke smrku se můžete obracet s nejrůznějšími prosbami - fyzickými i psychickými. Laskavě vás přivine do své náruče a sejme z vás vše nepříjemné a negativní. Duchové smrku milují lidskou společnost a můžou vás zbavit vnitřního neklidu, nervozity i napětí.

Smrková pryskyřice má sytě žlutou barvu a při vykuřování vydává intenzivní dým, který má schopnost důkladně pročistit vzduch. Díky své hustotě a intenzitě se skvěle hodí i pro vykuřování větších prostor.

Smrková pryskyřice - účinky při vykuřování:

  • intenzivně čistí vzduch, hubí choroboplodné zárodky, dokáže uvolnit zahleněné plíce a nosní dutiny
  • přináší ochranu před vším negativním a rušivým
  • harmonizuje místo, kde je vykuřována a ulevuje od napětí, nervozity i stresu
  • posiluje nervovou soustavu a pomáhá vám naladit se na váš vnitřní klid
  • dodává pocity síly a nové energie, vzpružuje a zahání únavu
  • zvyšuje vaše podvědomí a učí vás zaměřit se na to, co je ve vašem životě podstatné
  • poskytuje mateřskou náruč a bdí nad každým zrozením
  • magické účinky: ochrana, očištění, síla, energie, život, žena, matka, mateřství, odvaha, píle, houževnatost, vytrvalost, odolnost, uklidnění, uvolnění, relaxace, meditace, nové začátky

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Přírodní bylinné uhlíky box (6balení,36ks)
410 Kč
Rychlozápalné uhlíky Německo 2,7cm role (6ks)
23 Kč
Rychlozápalné uhlíky Řecko ø 3,3cm role (10 ks)
42 Kč
Písek k vykuřování s Nefritem 200g
55 Kč
Měděné kleště s gravírováním
228 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Smrkový smolný krém 30 ml
179 Kč
Smrková smolná mast 30 ml
179 Kč
Smrkový smolný krém 50 ml
259 Kč
Smrková smolná mast 50 ml
259 Kč
YERBA SANTA - SVATÁ TRÁVA vykuřovadlo
106 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru