Makové květy červené sušené

>
Sušené okvětní lístky vlčího máku se při vykuřování využívají zejména pro jejich výrazné sedativní účinky. Podporují hluboké uvolnění, tiší mysl i emoce, navozují klidné sny a spánek. Naplní vás hřejivým pocitem klidu, míru a bezpečí. Stimulují lucidní snění. Vlčí máky můžete přidávat do všech kadidel a směsí pro podporu lásky, milostných kouzel, plodnost, psychické uvědomění a duchovní rozvoj.
Váha
15 g
Barva
červená
Vhodné pro
lásku, uvolnění, relaxaci, klidný spánek, hojnost, duchovní růst
Latinský název
Papaver rhoeas
dostupnostskladem
Cena s DPH 119 Kč
Cena bez DPH 103 Kč

Červený mák je také znám jako polní mák, divoký mák nebo vlčí mák. Usušené květy červeného máku byly nalezeny i ve staroegyptských hrobkách, kde se spolu s modrým lotosem často přidávali do směsí kadidel a vykuřovadel určených pro lásku, milostné účely, plodnost, hluboké uvolnění a uklidnění a také do směsí stimulujících věštecké sny i duchovní rozvoj.

Čerstvé kvítky červeného máku připomínají vůni opia, v sušeném stavu je jejich vůně velmi jemná a bylinková. Pro své výrazné sedativní a léčivé účinky byly květy vlčího máku hojně využívány i v lidovém léčitelství a to ve formě čajů, sirupů nebo tinktury.

Naše sušené makové květy pocházejí ze soukromé ekologické farmy, která pěstuje bylinky pouze organicky, bez použití pesticidů a chemikálií.

 Vykuřování červených makových květů:

  • jsou symbolem lásky, plodnosti, hojnosti, prosperity, radosti a úspěchu
  • makové květy přidávejte na oltář nebo do kadidlových směsí pro všechna kouzla lásky a kouzla milostná
  • mají výrazné tišící a uklidňující účinky na mysl i emoce
  • zbavují stresu, strachu a úzkostí
  • napomáhají hlubokému uvolnění a relaxaci
  • zmírňují únavu
  • navozují klidné sny a spánek - pro tento účel je přidávejte do směsí kadidel, které vykuřujete na noc, nebo si je nasypte do malého plátěného pytlíčku a uložte si je pod polštář
  • umožňují lucidní snění a věštecké sny
  • podporují duchovní rozvoj a prohlubují meditace
  • pomáhají porozumět naší duši a nalézt v sobě naše vnitřní bohatství

Červený mák je zasvěcen božstvům: Ceres, Déméter, Hekaté, Héra a Afrodita, elementu Vody, a planetě Měsíc.

Znamení zvěrokruhu: Býk, Rak a Váhy a má čiště ženskou polaritu.

Náš tip:

Sušené květy červeného máku se dobře kombinují do směsí se styraxem, benzoe, kadidlem, myrhou, opoponaxem, mastixem, černým a zlatým kadidlem, aurum nero, agarovým dřevem, santalem, růží, jasmínem, tonkovými boby a pačuli.

Upozornění: Jako většina bylinek, má i vlčí mák léčivé vlastnosti. Na našem e-shopu nabízíme sušené makové květy pouze za účelem magie a vykuřování! Pokud by jste je chtěli použít i jinak, je to na vaši vlastní zodpovědnost. Bližší informace o léčivých vlastnostech vlčího máku najdete v našem herbáři.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Písek k vykuřování s Nefritem 200g
55 Kč
Písek k vykuřování s Ametystem 200g
55 Kč
Písek k vykuřování s Pyritem 200g
45 Kč
Písek k vykuřování s Růženínem 200g
55 Kč
Rychlozápalné uhlíky Řecko ø 2,7cm role (6 ks)
22 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Vykuřovací směs znamení zvěrokruhu BÝK
109 Kč
Vykuřovací směs znamení zvěrokruhu RAK
109 Kč
Vykuřovací směs znamení zvěrokruhu VÁHY
109 Kč
VODA vykuřovací směs elementů 20g
139 Kč
Benzoe Sumatra Gold 20g
159 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru