Myrha OMÁN EXTRA PREMIUM

>
Prvotřídní vůně vzácné myrhové pryskyřice je silným pomocníkem pro zklidnění mysli. Myrha je spolu s kadidlem jednou z nejstarších a nejznámějších aromatických látek oceňovaných pro její bohatou a dlouho přetrvávající vůni se silnými očistnými, léčivými, hojivými a blahodárnými účinky na tělo i duši. Karamelově zbarvená ománská odrůda pochází z myrhovníků rostoucích v pohoří Dhofar na hranicích mezi Ománem a Jemenem, které produkují nejkvalitnější myrhu na světě.
Váha
20 g
Materiál
velké kousky přírodní myrhové pryskyřice nejvyšší kvality Royal Organic
Barva
světle hnědá až zlatavá
Latinský název
Commiphora myrrha
Vůně
delikátní, jemná, dřevitá, mnohovrstvá, zemitá, smyslná
Účinky
uvolnění, posílení, ochrana, uzemnění, harmonie, léčení, meditace, čištění a dezinekce vzduchu
Vykuřování
uhlík, kadidelnice, miska, pícka, el. kadidelnice, plátek mica
Země původu
Sultanát Omán - pohoří Dhofar
Dovoz a distribuce
Vykurovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 199 Kč
Cena bez DPH 164 Kč

Posvátná vůně ománské myrhy vás zavede do hloubky vašeho nitra k samotnému prameni bytí. Vykuřování myrhy odstraňuje vnitřní napětí a navozuje stav hlubokého klidu a míru. Pod jejím vlivem ztrácejí váhu všechny staré rány, bolesti, emocionální zranění a traumata z minulosti. Kouř z ománské myrhy se vyznačuje velmi intenzivní vůní, s jemnými dřevitými, kořeněnými, sladce balzamickými podtóny, ve kterých najdete stopy smyslné vanilky a hořkých mandlí.

Myrhová pryskyřice se sklízí z nižších, křovinatých stromů rodu myrhovníků, rostoucích na území Středního východu a severovýchodní Afriky.

Od dob starověku je společně s kadidlem obchodována a ceněna, jako vzácná komodita. Myrha, kadidlo a zlato byly dary Tří králů při narození Ježíše. Myrha zde symbolizovala odhodlání člověka usilovat o dobro. V antice se myrha z tohoto důvodu s oblibou vykuřovala pro ochranu bohů před zlem a pro jejich požehnání. Ve starověkém Egyptě byla používána k balzamování a je hlavní složkou tradičního egyptského chrámového kadidla Kyphi. V Ajurvédě a TČM se dodnes využívá k léčení dutiny ústní, zubů a dásní, kožních onemocnění, při zažívacích obtížích a pro posílení imunitního systému.

Vykuřování myrhy:

  • ochrana, očištění, uzemnění, léčení, meditace
  • myrha je od pradávna považována za posvátnou vonnou substanci, která povzbuzuje a posiluje lásku
  • je zasvěcena fyzickému tělu a zemi (kadidlo je zasvěceno duši a nebi)
  • přináší radost, úspěch a požehnání
  • zbavuje centrální nervový systém všech zátěží a duchovních toxinů - působí harmonizačně na slezinu a slinivku se schopnostní vnést hluboko do vaší mysli uvolnění, klid, mír a pokoj
  • pozvedává náladu, prohřívá, ulevuje od stavů napětí a nahromaděných stresů, smutku i žalu, utěšuje rozbouřené emoce
  • dodává našemu Já schopnost být v harmonickém vztahu samo se sebou i s vnějším vesmírem a tím otevírá cestu a prostor k dokonalému zdraví
  • má teplou a suchou povahu a je známá svými antibakteriálními, protiplísňovými a protizánětlivými účinky
  • je oceňována pro její příznivé působení na zažívací systém, játra, ženské pohlavní orgány, vnitřní sekrety, snižování cholesterolu, jako ochrana proti kornatění cév, tepen a proti infarktu. Vůně myrhy uklidňuje i posiluje nervy a uvádí do rovnováhy krevní oběh

Myrha posiluje ženskou stránku a je symbolicky spojena s bohyní Isis, slunečním bohem Ra, planetárně se Sluncem, Měsícem, Merkurem, Marsem a Saturnem, s elementem vody, znameními zvěrokruhu Býk, Panna, Štír, Vodnář, Rak a Ryby.

Magické užití: láska, ochrana (i proti nemocem), čistění, přírodní dezinfekce, léčení, meditace, uzemnění, vnitřní klid, duševní mír a pohoda, vnitřní rovnováha, sebevědomí, afrodiziakum, smyslnost, erotika, hluboký a klidný spánek

Náš tip: Myrhu kombinujte ve směsi s kadidlem, výrazně se tak zesílí očistné a ochranné účinky obou pryskyřic. Tuto směs můžete používat i pro čištění kamenů a amuletů. Ideálně se hodí v zimním a vánočním období. Prohřeje a navodí krásně slavnostní atmosféru.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Přírodní bylinné uhlíky box (6balení,36ks)
449 Kč
Rychlozápalné uhlíky Německo 2,7cm role (6ks)
23 Kč
Rychlozápalné uhlíky Řecko ø 3,3cm role (10 ks)
42 Kč
Písek k vykuřování s Nefritem 200g
55 Kč
Měděné KLEŠTĚ NA UHLÍKY s gravírováním
248 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Myrha vonný františek sada 10 ks
165 Kč
Řecké chrámové kadidlo MYRHA vykuřovadlo
94 Kč
Myrha jemně mletá 20g
69 Kč
Kadidlo a myrha z Adenu směs pryskyřic 20g
112 Kč
Myrha Somálsko 20g, Vykuřovadla.cz
96 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru