Andělské zlaté KLEŠTĚ NA UHLÍKY ocelové

>
Překrásné a praktické kleště k bezpečné manipulaci se žhavým uhlíkem ve tvaru kouzelných andělských křídel, které nás propojují s nebeskou sférou a posouvají naše vědomí mimo každodenní život. Tyto kleště jsou základním nástrojem pro manipulaci se samozápalným uhlíkem bez rizika popálení. Jsou vhodné pro uhlíky k vykuřování i pro uhlíky do vodních dýmek.
Rozměry
23 cm
Materiál
nerezová ocel
Barva
zlatá
Vhodné pro
samozápalné uhlíky k vykuřování a do vodních dýmek
dostupnostskladem
Cena s DPH 195 Kč
Cena bez DPH 161 Kč

Pokud pálíte vonná dřeva a pryskyřice na samozápalném uhlíku, víte, jak může být obtížné uhlík zapálit a po té do něj nadávkovat vykuřovadlo, aniž byste si popálili prsty.

Manipulaci a jemnou práci si usnadníte s pomocí praktických kleští na uhlíky.

  • Kleště na uhlíky jsou ideálním a skvostným nástrojem k bezpečné manipulaci se žhavým uhlíkem během vykuřovacího rituálu.
  • Kleště používejte již při samotném zapalování uhlíku, při jeho přenášení nebo zhasínání.
  • Uhlík uchopte do kleští a zespoda zapalte.
  • Jakmile uhlík doprská, přeneste ho do předem připravené kadidelnice a položte ho buď na sítko, nebo na izolační vrstvu z písku (může být i mořská sůl).
  • Kleště můžete využívat i k jiným účelům (na ledové kostky, kostky cukru apod.)
  • Kleště jsou vyrobené z nerezové oceli. Nerezová ocel je kov, který má vysoký uklidňující účinek a díky své síle dokáže odstranit nervozitu a napětí.
  • Nádherný rituální předmět.

Nikdy se nedotýkejte zapáleného uhlíku bez kleští, hrozí riziko popálenin.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Přírodní bylinné uhlíky box (6balení,36ks)
449 Kč
Přírodní rychlozápalné uhlíky ze Styraxu box (5rolí,30ks)
719 Kč
Rychlozápalné uhlíky Německo 5cm box (10rolí,100ks)
720 Kč
Rychlozápalné uhlíky Německo 3,3cm box (10rolí,100ks)
399 Kč
Rychlozápalné uhlíky Holandsko 4cm role (10ks)
66 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Andělské duhové KLEŠTĚ NA UHLÍKY ocelové
199 Kč
Měděná lžíce Kobra 16cm
299 Kč
Ocelové KLEŠTĚ NA UHLÍKY nerez
149 Kč
Malá měděná lžíce 13 cm
94 Kč
Lžíce Kobra
289 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru