Dračí krev AA kvalita SUMATRA

Dračí krev patří spolu s kadidlem k nejstarším pryskyřicím, které se vykuřovaly k posvátným účelům již v dobách starověku.Toto tajuplné kadidlo vydává při vykuřování hustý a jasný dým s lehkým šarlatovým zabarvením, které má mimořádně silné, velmi výrazné očistné a ochranné účinky s rychlým nástupem a dlouhodobým efektem. Dokáže vás i vaše prostory dokonale zbavit i od těch nejtěžších negativních a silně zanesených energií. Jemně kořeněná a nasládlá vůně se hodí i pro účely milostné - posiluje lásku, plodnost, romantiku, sílu, moc, štěstí a prosperitu.
Váha
10 g
Materiál
jemně mletý prášek pryskyřice dračí krve AA kvality
Barva
červená
Latinský název
Daemonorops draco
Vůně
intenzivní, pryskyřičná, jemná, s kořeněnými a lehce sladkými tóny
Účinky
silná ochrana, očista, energie, síla, léčení, uzdravení, láska, plodnost, štěstí
Země původu
Sumatra
Dovoz a distribuce
Vykurovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 86 Kč
Cena bez DPH 71 Kč

Na prášek rozemletá pryskyřice Dračí krev z ratanových palem Daemonorops draco rostoucích v jihovýchodní Asii (další názvy: Čertovec dračí, Calamus draco, dračí krev ze Sumatry, východoindická dračí krev, palmová dračí krev, rotangová pryskyřice, indický cinobr), velmi vysoké kvality s označením AA pochází ze Sumatry, která je po Dračí krvi z jemenské Sokotry druhou nejkvalitnější a nejčastěji se vyskytující pryskyřicí Dračí krve na světovém trhu.

Sumaterská Dračí krev se v nemletém stavu vyznačuje temně rudou a místy lesklou barvou. Při vykuřování vydává intenzivní, hustý, lehce načervenalý kouř s kořeněnou a pryskyřičnou vůní. Sumatra patří k hlavním komerčním zdrojům dračí krve na světovém trhu. Tato pryskyřice je výjimečně magicky silná a prášková forma se skvěle hodí i k výrobě rituálního inkoustu.

Dračí krev je pro své očistné a léčebné účinky využívána již od starověku a má široké spektrum využití. Použivá se v tradičním lidovém léčitelství, k výrobě léků a kosmetiky, magického inkoustu, jako barvivo, na výrobu laků a mořidel na dřevo (pro nábytek, smyčcové nástroje, housle apod.) a dříve se s ní zastavovalo krvácení. Název "Dračí krev" byl odvozen od její červené barvy a malých bublinek, které pryskyřice po zahřátí vydává. Staré legendy praví, že vařící se krev pochází z krve draků, kteří zemřeli v boji.

Vykuřování Dračí krve:

 • mimořádně účinná při odstraňováních všech negativních energií, s výrazně silným a rychlým efektem
 • vydatný načervenalý dým, s příjemným a lehce kořeněným pryskyřičným aroma
 • pročišťuje atmosféru, auru a prostory - výrazné jsou i její dezinfekční účinky
 • vykuřuje se jako prevence proti šíření virů a infekcí 
 • je mocným ochranným vykuřovadlem s dlouhodobým účinkem - vytváří okolo vás i ve vašem prostoru ochranný štít
 • zvyšuje energii, posiluje, léčí a uzdravuje
 • v tradičním lidovém léčitelství se zevně použiívá na podporu hojení ran a zastavení krvácení. Vnitřně při bolestech na hrudi, poporodním krvácení, vnitřních traumatech, menstruačních nepravidelnostech, gastrointestinálních poruchách včetně gastritidy, žaludečních vředech, střevních infekcích, průjmech a zánětech.  
 • uzemňuje, stabilizuje kořenovou čakru
 • dodává dračí sílu, moc a vůli
 • podporuje jasná rozhodnutí
 • proti stresu - poskytuje duševní ochranu, uklidňuje
 • učí nás věrnosti, čestnosti a vděčnosti
 • posiluje lásku, romantiku, vztahy, vzrušení, vášeň, plodnost, mužský princip a mužskou potenci
 • k výrobě červeného „inkoustu z Dračí krve“, který se používá k zápisu magických formulí, receptů a přání
 • v magii se používá pro kreslení peněz, přitažení hojnosti a lásky
 • v kouzlech a rituálech se využívá pro jejich celkové posílení - posiluje jakýkoli záměr vznesený v modlitbě a při riutálech
 • je silným posilovačem čehokoli, co do vesmíru vložíte
 • Dračí krev lze použít jako kadidlo k přilákání štěstí a k urychlení procesu vašeho duchovního působení
 • vynikající pro všechny magické práce a rituály, šamanské, zasvěcovací a posvátné obřady

Spojení s planetou Mars, jižní stranou, elementem ohně a se znameními zvěrokruhu: Beran, Lev, Střelec. V čínském horoskopu s Hadem, Koněm a Ovcí.

Náš tip: Dračí krev pro její výrazné účinky a intenzivní kouř doporučujeme samostatně spalovat zejména v případě potřeby silné očisty a ochrany od ulpělých negativních energií. Za tímto účelem procházejte s kadidelnicí se zapálenou pryskyřicí celým domem a vonný dým používejte stejně, jako při svěcení kadidlem.Chcete-li dlouhodobě uklidnit energie v domě, smíchejte práškovou dračí krev s cukrem a mořskou solí, směs vložte do skleněné lahvičky s pevným uzávěrem. Lahvičku umístěte na místo v domě, kam často nechodíte (do sklepa, zadního koutu v šatně, komory, na půdu apod.) Směs bude vašemu domovu přinášet klid a pohodu.

V běžném vykuřováním je vhodné Dračí krev kombinovat do směsí s jinými kuřidly, umocní se tak účinky celé vykuřovací směsi. Dobře se kombinuje s kadidlem, myrhou, mastixem, kopálem, Palem Santem, jantarem, hřebíčkem, jalovcem a santalovým dřevem.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Písek k vykuřování s Růženínem 200g
55 Kč
Přírodní bylinné uhlíky box (6balení,36ks)
410 Kč
Rychlozápalné uhlíky Řecko ø 3,3cm box (10rolí,100ks)
357 Kč
Malá měděná lžíce 13cm
94 Kč
Měděné kleště s gravírováním
228 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Jantar 20g
139 Kč
Kadidlo Eritrea 20g
89 Kč
Směs kadidel BAZILIKA
119 Kč
Směs kadidel VATIKÁN 20g
119 Kč
Směs kadidel PONTIFICAL 20g
119 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru