Kopál černý NEGRO SAHUMERIO Mexiko

Kopál Negro Sahumerio pochází z Mexika a jedná se o druh černého kopálu s příměsí pryskyřice Palo Santo. Tato intenzivně aromatická pryskyřice se vyznačuje sladce balzamickou a mystickou vůní se silnými očistnými, ochrannými, uklidňujícími a léčivými účinky na fyzické i emocionální úrovni. Výrazně uzemňuje a propojuje materiální svět se světem duchovním. Přináší hojnost, štěstí a blahobyt. Posiluje intuici, zvyšuje kreativitu a soustředění. Podporuje dobrou náladu a přitahuje pozitivní energie.
Váha
20 g
Latinský název
Protium grandifolium a Bursera graveolens
Vůně
intenzivní, svěží, zemitá, teplá, balzamická, kořeněná, pryskyřičná
Účinky
čištění, ochrana, uvolnění, rovnováha, relaxace, uzemnění, hojnost, šamanismus, meditace
Vykuřování
kadidelnice, pícka, uhlík, plátek mica
Země původu
Mexiko
Značka
Vykuřovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 129 Kč
Cena bez DPH 107 Kč

Černý kopál Sahumerio je silný čistič atmosféry. Okamžitě po zapálení odhání všechny negativní energie, včetně těch nejtěžších, ulpělých a uvízlých. Zároveň přitahuje energie pozitivní, energie lásky a světla.

Kopál je intenzivně aromatická pryskyřice pocházející ze stromů rodu Bursera a pro své terapeutické, léčebné a obřadní vlastnosti měl mimořádný význam v mnoha kulturách od dob starověku až po současnost. Tradiční použití kopálu jako vonné pryskyřice k vykuřování je známo po více než tisíc let. Staří Mayové ho uctívali jako posvátné „nebeské kuřidlo“ a spalovali ho před zahájením obřadních rituálů a slavností. Kopál navozuje spojení mezi nebem a zemí, mezi božským a pozemským světem. Vůně kopálu, kterému se přezdívá „kadidlo země“ je univerzálním balzámem, který čistí, ochraňuje, uzemňuje, léčí, přitahuje štěstí a hojnost. Odstraňuje negativní myšlenky a představy, navozuje dobrou náladu, harmonizuje a vyrovnává tělo, mysl i duši.

Jeho osvěžující, teple balzamická, zemitá a příjemně kořeněná vůně proniká do hlubin naší duše, navozuje hluboký vnitřní klid, dobrý spánek a ulevuje od bolesti hlavy. 

Vykuřování černého Sahumerio kopálu:

 • používá se k intenzivnímu očištění budov, místností, osob, zvířat a předmětů od negativních energií
 • okamžitě odstraňuje jakékoliv špatné vibrace a přeměňuje je v pozitivní
 • odvádí a rozptyluje zlo, včetně kleteb, uhranutí, uřknutí apod.
 • čistí atmosféru a životní prostředí
 • poskytuje ochranu a přináší požehnání
 • odstraňuje stres, deprese, napětí a negativní představy
 • ulevuje od bolestí hlavy
 • pomáhá proti nespavosti
 • stabilizuje emoce
 • uzemňuje
 • přináší harmonii,hojnost, prosperitu, štěstí a dobrou náladu
 • prohlubuje relaxaci, uvolnění a duševní čistotu
 • povzbuzuje a revitalizuje
 • vyvažuje stav mysli, zvyšuje kreativitu a soustředění
 • vykuřuje se pro prohloubení meditace, při rituálech a náboženských obřadech
 • vonný dým z kopálu zmírňuje respirační onemocnění a poskytuje proti nim přirozenou ochranu, dezinfikuje vzduch, ničí viry a bakterie v atmosféře, je antiseptický, analgetický a antispasmatický, což znamená, že pomáhá při bolestech a křečích v těle.  

Černý kopál se pojí se zemskými, vodními a vzdušnými znameními Zvěrokruhu, planetárně s Měsícem a Saturnem, elementem Země, Vzduch a Voda.

Kameny: jeho vůně skvěle rezonuje s růžovým opálem, chalcedonem a tyrkysem.

Užití: očištění, ochrana, uzemnění, uvolnění, rovnováha, relaxace, duševní jas, povzbuzení, kreativitia, intuice, revitalizace, šamanismus, spiritualita, vzývání, věštění, léčení, dobrá nálada, hojnost, štěstí, prosperita

Náš tip: Vykuřujte černým kopálem každý den pro silnou osobní očistu a ochranu, očistu prostor, místnostní a osobních předmětů nebo na začátku rituálních a magických obřadů. Skvěle se hodí také k jarnímu úklidu. Vyčistí všechny ulpělé negativní, staré a nepotřebné energie a dá prostor pro nové, čisté a pozitivní. Při vykuřování černým kopálem na noc si přivodíte rychlý spánek a klidné snění.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Přírodní bylinné uhlíky 6ks
76 Kč
Rychlozápalné uhlíky Řecko ø 2,7cm role (6 ks)
22 Kč
Rychlozápalné uhlíky Řecko ø 3,3cm role (10 ks)
42 Kč
Rychlozápalné uhlíky Řecko ø 5cm role (10 ks)
74 Kč
Přírodní rychlozápalné uhlíky ze Styraxu (6ks)
149 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

OPÁL andský růžový PERU tromlovaný L
110 Kč
BÍLÁ ŠALVĚJ čakrový vykuřovací svazek
199 Kč
BÍLÁ ŠALVĚJ & SLADKÁ TRÁVA vykuřovací svazek
189 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru