Kopál bílý BLANCO PERU vykuřovadlo

Zlatavě zářící pryskyřice bílého peruánského kopálu vydává při vykuřování velmi příjemnou, aromatickou a svěží vůni. Tato posvátná pryskyřice se domorodými kmeny tradičně vykuřuje při náboženských, obřadních a léčebných rituálech. Když kopál hoří, jeho vonný dým pročišťuje okolí, zahání zlo a negativní vibrace a přitahuje energie pozitivní. Jeho vůně posiluje a povzbuzuje tělo, uklidňuje mysl, zmírňuje příznaky stresu, napětí a deprese. Chrání a čistí auru, vyrovnává elektromagnetické pole. Přináší do života jas a zářivou sluneční energii.
Váha
20 g
Latinský název
Protium Crassipetalum
Vůně
aromatická, svěží, sametová, balzamická, s citrusovými a dřevitými tóny
Účinky
čištení, ochrana, uklidnění, uvolnění, láska, světlo, energie, léčení, šamanismus
Vykuřování
pícka, kadidelnice, uhlík, plátek mica
Země původu
Peru
Značka
Vykuřovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 129 Kč
Cena bez DPH 107 Kč

Peruánský bílý kopál - zdraví z Amazonie

Kopál je označení pro různé druhy přírodní pryskyřice z tropických stromů rodu Bursera. Slovo "kopál" je odvozeno od aztéckého „copalli“, které odkazuje na průhledné pryskyřice.

Pryskyřice bílého peruánského kopálu (copal blanco) se sklízí ze stromu Protium Crassipetalum v amazonském deštném pralese v Peru. Proces sklizně této charakteristické odrůdy se provádí řemeslníky z místních komunit podle původních starých technik a bez poškození stromu! Jedná se o pryskyřici nejvyšší kvality s příjemně aromatickou a svěží vůní, která je po staletí amazonskými indiány používána k tradičnímu léčení a vykuřování. Vykuřuje se zde pro vyčištění obydlí, zažehnání zla a nemocí. Používá se také k fermentaci a parfemaci tabáku do obřadních šamanských dýmek. Kouř z toho kopálu je bílý a vlní se. Někdy se mu přezdívá „bílá dáma“ a je považován za důkaz dialogu mezi nebem a zemí.

Toto zářivé kadidlo se vyznačuje krásnými zlatými slzami, které jsou od dob starověku domorodými kulturami považovány za nebeskou, posvátnou pryskyřici ztělesňující přítomnost božského. V mayské „knize moudrosti“ je napsáno, že kopál byl ze stromu života extrahován bohem Země a dán lidem jako dar. Inkové přiřadili bílou kopálovou pryskyřici slunečnímu bohovi Virakočovi a spalovali jí při svých náboženských obřadech na zlatých deskách jako obětní dar Slunci. Má harmonizační vlastnosti a přináší pozitivní energie s okamžitým účinkem na vnitřní pohodu. 

Vykuřování bílého kopálu:

 • pro očistné a ochranné rituály 
 • skvělý čistič negativních energií - čistí místo, prostor, osoby i předměty
 • zahání zlo a zlé duchy
 • přitahuje pozitivní, zářivé energie
 • používá se pro komunikaci s božskou říší
 • usnadňuje meditaci
 • fyzické a psychické léčení
 • jako obětina během posvátných rituálů a obřadních ceremonií
 • tradičně ho vykuřují šamané před každým ozdravným rituálem, aby se očistili a přidali pozitivní energii do atmosféry
 • propojuje s energiemi světla, přináší duševní jas a vnitřní rovnováhu
 • uvolňuje, uklidňuje, posiluje, harmonizuje
 • posiluje lásku
 • vonný dým z kopálu zmírňuje respirační onemocnění a poskytuje proti nim přirozenou ochranu
 • léčí a harmonizuje 3. čakru solar-plexus a 7. korunní čakru

Bílý kopál se pojí s elementem Ohně, planetou Slunce a Saturn, s jangovou mužskou energií a znameními Zvěrokruhu: Býk, Blíženci, Lev, Střelec a Váhy.

Kameny: jeho vůně skvěle rezonuje s růžovým andským opálem a pyritem.

Užití: čištění, ochrana, uvolnení, klid, mír, harmonie, pozitivní energie, vnitřní síla, povzbuzení, láska, štěstí, obnova, nové začátky, oslava, požehnání, inspirace, meditace, léčení.

Náš tip: Bílý kopál je kadidlo světla! Čistí auru, předměty, mysl a provoňuje prostory. Otevírá nové cesty a nové obzory. Skvěle se hodí pro pravidelné každodenní vykuřování. Abyste si vychutnali jeho dokonalé aroma, doporučujeme ho vykuřovat pozvolna na vykuřovací pícce. Během úklidového obřadu obnovuje pozitivní energii. Hodí se pro oslavu příchodu jara a letního slunovratu.

 

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč
BAZILIKA měděná závěsná kadidelnice 50cm
1 699 Kč
Vykuřovací pícka keramická LASTURE ČERNÁ
849 Kč
Vykuřovací pícka keramická LASTURE BÍLÁ
849 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Kadidelnice Labuť zlatá mosaz
590 Kč
Přírodní pryskyřičné vonné tyčinky KADIDLO extra dlouhé
265 Kč
Přírodní pryskyřičné vonné tyčinky STYRAX extra dlouhé
320 Kč
Přírodní pryskyřičné vonné tyčinky BENZOE extra dlouhé
265 Kč
Přírodní pryskyřičné vonné tyčinky NEBESKÝ STROM extra dlouhé
265 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru