Damara bílá

>
Damarová pryskyřice je jasná, radostná a čistící, s příjemně svěžími, sladce citrusovými akordy, které při vykuřování uvolňují do prostoru krásnou, slunečnou energii, plnou radosti, euforie a chuti do života. Zahání smutek, chmury i deprese. Používá se k ochraně, léčení a navazuje spojení s bytostmi světla.
Váha
20 g
Vhodné pro
uvolnění, uklidnění, relaxace, harmonie, povzbuzení
Vykuřování
uhlík, kadidelnice, pícka, miska, el. kadidelnice
dostupnostskladem
Cena s DPH 87 Kč
Cena bez DPH 72 Kč
Vykuřování mléčně bílé damarové pryskyřice vám navodí ten pravý aromaterapeutický zážitek. Krásně voní po svěžích citrusových plodech, které se harmonicky mísí s jemně sladkými a dřevitými tóny. Je právem nazývána sluníčkem mezi kuřidly. V hindštině slovo „Dammar“ znamená světlo a přezdívá se jí také cat-eye (kočičí oko). Je zvláště užitečná při překonávání smutku, odstraňuje deprese a melancholii, zahání chmury a projasňuje náladu.
 
Damarovníky jsou mohutné, pomalu rostoucí stromy s tvrdým dřevem a výrazně aromatickou pryskyřicí, rostoucí zejména v Indonésii, Malajsii, Sumatře, Indii a Nepálu. Naše damarová pryskyřice se vyznačuje vysokou kvalitou, čerstvostí a svěžestí a určitě si jí na první pohled zamilujete.
 
Vykuřování DAMARY: 
  • jemná, svěží, citrusově sladká a lehce dřevitá vůně s euforizujícími a projasňujícími účinky na tělo, duši i mysl  
  • odstraňuje negativní energie a poskytuje před nimi účinnou ochranu
  • čistí, léčí a hojí na všech energetických úrovních
  • pozvedává ducha a vnáší světlo do temnoty
  • zbaví vás smutku, melancholie, beznaděje, úzkostí i depresí
  • spojí vás s vyšším vědomím, duchovní říší a bytostmi světla a obklopí vás vysokými vibracemi lásky a harmonie
  • stimuluje dobrou náladu, chuť a radost do života
  • dobře se mísí s kopálem, kafrem, elemi, kadidlem, mastixem, růží, rozmarýnem, šafránem a myrhou

Damara je spojena se Sluncem, jarem, elementem vzduchu, s hinduistickým bohem Višnu a znameními zvěrokruhu Blíženci, Váhy a Vodnář.

Náš tip: damaru můžete vykuřovat kdykoliv, když máte pocit nedostatku světla a tepla. Ideální vůně pro jarní očištění a harmonizaci vás i vašeho okolí. Přidává se do směsí pro posílení lásky, harmonie, štěstí, koncentrace a duševního jasu. Krásně hoří v kadidelnicích na uhlíku i ve vykuřovacích píckách.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Kadidelnice OMAN DHOFAR pro jemné vykuřování
320 Kč

Alternativní zboží

Přírodní pryskyřičné vonné tyčinky DAMARA extra dlouhé
265 Kč
Vykuřovací směs znamení zvěrokruhu BLÍŽENCI
109 Kč
Vykuřovací směs znamení zvěrokruhu VODNÁŘ
109 Kč
Vykuřovací směs znamení zvěrokruhu VÁHY
109 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru