Kadidlo a myrha z Adenu směs pryskyřic 20g

Výběrová směs kvalitních pryskyřic z rodu Boswellia - kadidla a myrhy, pocházející z lokality Aden v Jemenu. Aden uvolňuje při vykuřování mile nasládlou a jemně citrusovou vůni, která se vyznačuje výraznými antistresovými účinky, zklidňuje mysl, harmonizuje tělo i ducha a lze ji použít při meditacích, k očistě, ochraně a ceremoniálnímu vykuřování.
dostupnostskladem
Cena s DPH 112 Kč
Cena bez DPH 93 Kč

Latinský název: Boswellia Carteri

Země původu: Aden - Jemen

Vykuřovadlo Aden je směsí vzácných kadidel z rodu Boswellia Carteri (kadidla a myrhy), pocházejících z Jemenu. Vyschlé oblasti jižního Jemenu produkují ty nejkvalitnější pryskyřice na trhu. Čistá a svěží vůně žluto-hnědě zbarvené pryskyřice se po staletí vykuřuje pro uvolnění a povzbuzení mysli.

Vykuřování Adenu:

  • exotická, pikantní a sladce balzamická vůně, se svěžími tóny citrusových plodů, vytváří při vykuřování milou a harmonickou atmosféru, se silnými uklidňujícími účinky
  • Aden vám otevře cestu k vlastní duši, zprostředkuje pochopení a přijetí životní reality
  • zbaví vás stresu a napětí, utiší rozbouřenou mysl, zpomalí a prohloubí dýchání
  • rozšíří vědomí, posílí meditace, duchovnost a celkové vnímání
  • léčí nervový systém, přináší klid a mír
  • na jemně hmotné úrovni čistí vzduch, auru i okolní atmosféru od negativních energií - odstraňuje bakterie a nepříjemné pachy
  • povzbuzuje prosperitu, hojnost a úspěch
  • tradičně se používá k ochrannému, ceremoniálnímu, žehnacímu a zasvěcovacímu vykuřování

Aden spojuje Nebe se Zemí a je vhodný zejména pro znamení zvěrokruhu: Vodnář, Beran, Lev a Střelec

Náš tip: Aden se dobře mísí do směsí se skořicí, pomerančem, borovicí a santalovým dřevem.

Příslušenství k dokoupení

Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Vykuřovací miska mosaz
220 Kč
Kadidelnice Labuť zlatá mosaz
790 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru