Velká měděná lžíce 17,5 cm

Měděná lžíce pro snadné a praktické dávkování vykuřovadel. Pomocí vykuřovacích kleští zapálíte a přenesete uhlík a za pomocí lžičky přesně nadávkujete vaše oblíbené vykuřovadlo na uhlík.
Rozměry
17,5 cm
Materiál
měď
Barva
měděná
Vhodné pro
Agnihotru, dávkování vykuřovadel
Země původu
Indie
dostupnostskladem
Cena s DPH 129 Kč
Cena bez DPH 107 Kč

Praktická měděná lžíce slouží k jemnému a přesnému dávkování všech druhů vykuřovadel a jejich umístění na rozpálený uhlík nebo sítko v kadidelnici.

S její pomocí můžete z uhlíku snadno odstraňovat i dohořelé zbytky vykuřovadel a doplnit nové.

  • usnadňuje jemnou práci
  • chrání vás před popálením
  • z kvalitní a vysoce odolné mědi

Měď je dobře známá jako elektrický vodič a navíc je pro tělo důležitým stopovým prvkem. Již od starověku se měď využívala pro povzbuzení léčby a předcházení nemocem. Důvodem se zdá být schopnost mědi vyrovnat tělesnou polaritu a tím odstranit energetickou nerovnováhu těla. V Ajurvédském systému léčení se dodnes používá k vaření a servírování pokrmů měděné nádobí. Egypťané považovali měď za posvátnou a věřili, že dodává magickou moc tomu, kdo má měděný předmět u sebe. Považuje se za ochranný kov (proti zlým duchům, na cestách a proti uhranutí), přitahuje hojnost a prosperitu, odstraňuje negativní energie.

Měď se může postupem času působením atmosférické vlhkosti pokrýt měděnkou, tedy lehce nazelenalou barvou. Lžíci pak snadno vyčistíte pastou ze stejného dílu soli a vinného octa, necháte zaschnout, vyleštíte suchým hadříkem a opláchnete.

 Udělejte si z každé vteřiny vašeho vykuřovacího rituálu posvátný obřad.

Alternativní zboží

AL SALALA BAKHOOR Omán
179 Kč
SULTAN AL OUD BAKHOOR Omán
179 Kč
Andělské zlaté KLEŠTĚ NA UHLÍKY ocelové
195 Kč
DESERT PEARL AL HAJAR BAKHOOR Omán parfémová vykuřovací směs
179 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru