Skořice čínská kůra 20g

Skořice je nejen oblíbené vánoční koření, ale díky svému příjemně teplému a sladce kořeněnému aroma i hojně používané vykuřovadlo. Vůně skořice prohřívá a zejména v zimním období přináší do vašich domovů pocity tepla, štěstí, radosti a rodinné pohody. Doplňuje životní sílu a energii, používá se k ochraně a čištění prostor od negativních energií, zvyšuje aktivitu a otevírá srdce lásce.
Váha
20 g
dostupnostskladem
Cena s DPH 40 Kč
Cena bez DPH 33 Kč

Skořice patří neodmyslitelně k času Vánoc - přidává se, jako koření do vánočního pečiva a svařeného vína, její příjemně teplá vůně sladce provoňuje naše domácnosti a navíc je velmi dekorativní.

ALE POZOR - NENÍ SKOŘICE, JAKO SKOŘICE!

Jsou tři známé, hlavní druhy skořice - skořice cejlonská, skořice čínská a skořice indonéská. Všechny tři se od sebe liší - barvou, tvarem a hlavně účinky. Pro účely vykuřování a k dekoracím se nejlépe hodí skořice čínská, která obsahuje větší množství kumarinu a je pevnější. A právě obsažený kumarin, který je velice vonnou substancí a s oblibou se používá pro výrobu parfémů, není zrovna nejvhodnější pro naše játra a zažívání. Pro vnitřní užití, tedy ve formě koření,  proto doporučujeme raději sáhnout po dražší a na českém trhu méně dostupnější, ale zdraví prospěšnější skořici cejlonské, která obsahuje kumarin ve výrazně nižším množství. 

Latinský název: Cinnamomum cassia

Země původu: Barma, Čína, Thajsko

Skořice čínská pochází z Barmy, jižní Číny a Thajska. Pro svou intenzivní a nádhernou, exoticky tajemnou, smyslně teplou vůni se od dob starověkého Egypta a antického Řecka používala jako vysoce ceněné, drahé a posvátné chrámové vykuřovadlo a oběť Bohům. Přidávala se do voňavek, luxusních parfémů a používala se též k balzamování.

Vykuřování skořice čínské:

  • skořice se vyznačuje charakteristickou vůní kumarinu, jehož aroma je příjemně sladké, teplé, prohřívající a smyslné, s pikantně kořeněnými a dřevitými podtóny. Má výrazné balzamické účinky na tělo i mysl, pozvedává náladu a uzemňuje
  • je antibakteriální a antiseptická, při vykuřování dokonale čistí okolní prostor od všech nežádoucích virů, bakterií a negativních energií. Zároveň proti nim poskytuje ochranu a stejně tak chrání vaše obydlí před zlými duchy a nežádoucími bytostmi
  • do vašeho domova přináší novou, pozitivní energii, pocity dokonalého štěstí, radosti a domácí pohody
  • uklidňuje a uvolňuje mysl, prohřívá fyzické tělo i ducha, ideální vykuřovadlo pro chladné zimní období, kdy vás nejen zahřeje, ale i prosvětlí, svými stimulačními účinky vám dodá novou životní energii, sílu a chuť do života
  • v magii se skořice používá i pro všechna ceremoniální, slavnostní, obřadní a očistná kouzla, stejně tak se přidává do směsí kuřidel pro lásku, radost, štěstí a zdraví
  • má afrodiziakální účinky, probudí ve váš vášeň, smyslnost, erotiku - proto se s oblibou vykuřuje při praktikování tantrického sexu
  • rozšiřuje vědomí a spojuje vás s vaším duchem - můžete ji přidávat do meditačních, evokačních a věšteckých směsí
  • je rostlinou štěstí, která odstraňuje zablokované energie a napomáhá lepší prosperitě, vynalézavosti, kreativitě, úspěchu, hojnosti a bohatství
  • na emocionální úrovni léčí všechny srdeční záležitosti, hojí zlomená srdce, zbavuje citového chladu, příznivě působí proti stresu a nervovému vypětí
  • skořice má i výrazné léčivé účinky, ale pro vnitřní užití a jako formu koření, použijte raději bezpečnější a zdraví přínosnější skořici cejlonskou

Rezonuje s elementem ohně a vzduchu a znameními zvěrokruhu: Beran, Rak, Lev a Střelec

Náš tip:

skořice se dobře kombinuje do směsí s hřebíčkem, mandarinkou, pomerančem, kadidlem, benzoe, damarou, peru balzámem a ylang ylangem.

Příslušenství k dokoupenízobraz vše

Avallé závěsná kadidelnice 15cm
727 Kč
Vykuřovací miska z mosazi nízká
319 Kč
Miska k vykuřování se zlatými ornamenty velká
517 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Skořice vonné tyčinky Green Line
125 Kč
SKOŘICE vonný františek sada 10 ks
149 Kč
Skořice & Pomeranč BIO esenciální olej 10ml
182 Kč
Řecké chrámové kadidlo SKOŘICE vykuřovadlo
94 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru