VZDUCH vykuřovací směs elementů 20g

Vzduch symbolizuje ducha, vědomí, schopnost učit se, podněcování rozhovorů, vyjadřování myšlenek, společenskost, intelekt a kompromis. Projevuje se jako duševní pohyblivost, dalekosáhlé plány a jasný vzhled.
Váha
20g
Značka
Vykurovadla.cz
dostupnostskladem
Cena s DPH 139 Kč
Cena bez DPH 115 Kč

Vzduch patří k mužskému elementu. Je všudypřítomný, nevidíme ho a ani necítíme dokud není v pohybu. Potřebujeme ho k přežití a jeho kvalita rozhoduje do značné míry o kvalitě našeho života.

Vzduch symbolizuje ducha, vědomí, schopnost učit se, podněcování rozhovorů, vyjadřování myšlenek, společenskost, intelekt a kompromis. Projevuje se jako duševní pohyblivost, dalekosáhlé plány a jasný vzhled.

"Zatímco zapaluji tento oheň, spojuji se se svým vnímavým duchem. Nechávám volně plynout své myšlenky a nápady, aniž bych je posuzoval(a) nebo brzdil(a). Neklasifikuji je jako logické, smysluplné, realizovatelné nebo utopické."

složení : mastix, levandule, muškátový květ, atd..

Příslušenství k dokoupení

Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Benzoe Sumatra Gold 20g
159 Kč
Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru