GANGA BOHYNĚ ŘEK šamanská vykuřovací směs 20g

Nepálská šamanská vykuřovací směs vzývá a uctívá Gangu, hinduistickou bohyni řek a vodních toků. Pryskyřičně balzámovitá vůně vzácných dřevin a vysokohorských bylin přináší očištění, posílení a účinně odstraňuje stres i nahromaděné negativní energie.
dostupnostskladem
Cena s DPH 98 Kč
Cena bez DPH 81 Kč

Ganga je nejposvátnější hinduistická řeka, protékající Matkou zemí a je životně důležitá pro milióny obyvatel, žijících podél jejího toku. Během jarních posvátných rituálů se Indové v Ganze koupou pro rituální očištění, ochranu, odpuštění hříchů a posílení zdraví.

Vykuřování šamanské směsi Ganga:

  • ochrana, očištění, posílení, zdraví, léčení, milosrdenství, klid, čistota, zbožnost, meditace
  • pryskyřičně balzámovitá vůně dřevin a vzácných vysokohorských bylin rozproudí vaši energii a povzbudí mentální sílu
  • odstraňuje stres a negativní energie
  • bohyně Ganga je symbolem nejvyšší ctnosti a pomáhá nám zbavit se svých chyb a očistit se od hříchů
  • Ganga směs je vhodná ke všem rituálům spojených s elementem vody, jejím symbolem je žlutá barva (žluté oblečení, žlutě zbarvené pokrmy - např. rýže se šafránem, žlutá výzdoba - a to zejména na jaře v čase jarní očisty) a dle znamení zvěrokruhu je vhodná pro všechna vodní znamení: rak, štír, ryby

Náš tip: při vykuřování si představujte, jak stojíte pod proudem vody a všechny vaše nahromaděné emoční nečistoty se splachují do odpadu.

Složení: cedrové a cypřišové dřevo, pryskyřice borovice, hořčičné semínko, žlutodřev, exotické koření, vzácné nepálské vysokohorské byliny aj....

Příslušenství k dokoupení

Kadidelnice miska keramická SILVER SAND
169 Kč
Kadidelnice miska keramická NAVY
169 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

PERLORODKA velká leštěná vykuřovací mušle 15 cm
279 Kč
PERLORODKA velká vykuřovací mušle na stojánku
399 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru