Růže plátky květů 20g

>
Růže je zcela právem nazývána královnou všech květin a je je jedním z tradičních symbolů lásky a štěstí. Jemná a sladce opojná, květinová vůně růže při vykuřování projasňuje myšlenky, uvolňuje napětí a zlepšuje náladu. Sušené růžové plátky doporučujeme přidávat do všech milostných směsí, zaměřených na lásku, štěstí, vášeň a blahobyt.
Váha
20 g
dostupnostskladem
Cena s DPH 49 Kč
Cena bez DPH 43 Kč

Jednou z nejvzácnějších květin světa je jednoznačně damašská růže. Tato nádherná královna květin původně pochází ze Sýrie, starověkého Damašku a je již od dob antiky ceněna, jako vzácná vonná substance, přidávána do většiny luxusních parfémů a vonných směsí. Dnes najdeme nejkvalitnější růže v Bulharsku, kde se v údolí Kazanlak pěstují vzácné druhy růží Rose Otto Damascena, vyznačující se mimořádně opojnou a silnou vůní. Růže je zasvěcena bohyni lásky Afroditě.

Latinský název: Rosa Damascena
Země původu: Bulharsko

Vykuřování růžových plátků:

  • je symbolem a kuřidlem lásky, romantiky, manželství, smyslnosti a milostných chvil
  • smyslná, opojná a jemně podmanivá, svěží vůně damašské růže patří mezi nejvzácnější a nejcennější vonné substance na celém světě
  • sušené okvětní plátky růží, přidané do vykuřovací směsi, přitáhnou do vašeho života nejen lásku, ale i štěstí, blahobyt a prosperitu
  • růže otevírá srdeční čakru a můžete ji nejen vykuřovat, ale i nosit sušené kvítky růže ve váčku na krku a tím svou srdeční čakru a lásku neustále posilovat
  • při vykuřování růže uvolňuje a rozpouští negaivní energie, projasňuje a zlepšuje náladu, podporuje laskavost, dobromyslnost a schopnost soucitu
  • růži přidávejte na oltář do všech kouzel lásky
  • považuje se také za květinu ochrannou, používá se proti zlu a smůle
  • zajišťuje bezpečí zamilovaných párů, z tohoto důvodu je i oblíbenou svatební květinou

Růže je zasvěcena všem antickým bohům lásky a erotiky: Afroditě, Erosovi, Venuši, Cupidovi a bohyni květin Flóře. Je spojena se Sluncem a elementem Země

Znameními zvěrokruhu: Býk, Rak a Váhy a má čiště ženskou energii.

Náš tip: Sušené plátky růží jsou i nádhernou dekorací - ozdobte jimi sváteční stůl, skvěle se vyjímají ve skleněných vázách a svícnech při valentýnských oslavách, naaranžované do tvaru srdce na posteli pro zamilované, ve vánočním potpouri, ve vonných koupelích apod. Zavěšené v plátených pytlíčích v šatní skříni příjemně provoní vaše oblečení.

Upozornění: Jako většina bylinek, má i růže léčivé vlastnosti. Na našem e-shopu nabízíme sušené plátky růží pouze za účelem dekoračním a k vykuřování! Pokud by jste je chtěli použít i jinak, je to na vaši vlastní zodpovědnost. Bližší informace o léčivých vlastnostech růže najdete v herbářích na internetu.

Příslušenství k dokoupení

Kadidelnice OMAN NIZWA pro jemné vykuřování
269 Kč

Alternativní zbožízobraz vše

Přírodní rychlozápalné uhlíky ze Styraxu box (5rolí,30ks)
486 Kč
Přírodní bylinné uhlíky 6ks
76 Kč
Mořský písek k vykuřování 200g
39 Kč
Kadidelnice MISKA k vykuřování mosaz zlatá
349 Kč
historie vykuřování

Vykuřování je tak staré jako samotné používání ohně. Již v nejranějších dobách lidé spalovali vonné dřevo, pryskyřice a rostliny, které našli ve svém okolí. 

Pravděpodobně to byla z počátku náhoda. Někdo do ohně vhodil kus smolného dřeva a objevil při tom příjemné aroma a pozitivní účinky kouře. Jantar je pravděpodobně jedna z prvních vykuřovacích substancí, jež byly v době ledové přidávaný do ohnišť v jeskyních.

Jak bylo zjištěno u národů, které doposud praktikují „primitivní" způsob života, měli také první uživatelé vykuřovacích substancí ještě velmi vyvinutý a jemný čich. Byli schopni ucítit zvířata, blížící se bouři, nebezpečí či vzdálený oheň. Rozlišili dobré potraviny od jedovatých. Používali čich na čistě praktické účely. 

Poté následovalo používání rostlin k rituálním, magickým a náboženským účelům. Bylo součástí každodenního života předtím, než se vykuřování poprvé rozvinulo v kultuře. Byly nalezeny asi 60 000 let staré hroby neandrtálců, kteří byli pohřbeni spolu s květinami a bylinami, zjevně proto, aby jim byla usnadněna cesta na onen svět.

Lidé si tedy již před mnoho tisíci lety byli vědomi, že různým rostlinám jsou vlastní jiné účinky. A tak začaly být tyto rostliny používány k rozličným účelům: jako stimulační, omamné a léčivé prostředky, jako obětiny, jako most do světa bohů a též pro kosmetické účely. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.

Šamani a léčitelé po celém světě věděli o tom, že určitá pryskyřice a byliny způsobují změny vědomí. Pomocí hořícího dřeva, pryskyřic a rostlin se odesílala poselství ve formě proseb, vzývání a zaklínadel. Byly to první vědomé činy cílené k léčebným, magickým a náboženským účelům. K ovlivnění lidských osudů, dosažení zdraví, blahobytu a štěstí.

Doklady o rozvinuté kultuře, v níž se praktikovalo vykuřování a která kvetla v době asi 7200 let před naším letopočtem byly nalezeny ve Skandinávii:  malé kusy kuřidla ve formě koláčků, které při spalování šířili vůni aromatických pryskyřic. O několik tisíciletí později už byla praxe vykuřování neodmyslitelně spjata s náboženským a kulturním životem antických civilizací.

nahoru